Jak pozyskać numery do wysyłki SMS?

Istnieje kilka skutecznych sposobów na zbieranie numerów telefonów do prowadzenia wysyłki SMS. Wykorzystuje się do tego różne kanały komunikacji, od prasy drukowanej po social media. Zbieranie ekskluzywnych baz danych, które stanowić będą punkt wyjścia do późniejszych wysyłek, powinno odbywać się za zgodą odbiorców, którzy wiedzą ponadto, w jakim celu wykorzystywane będą ich dane.

 • Aplikacje w portalach społecznościowych

  Wykorzystywanie aplikacji do zbierania danych poprzez firmowe fanpage i profile firmowe na portalach społecznościowych cieszy się wielką popularnością. Można wyposażyć się w istniejące już narzędzie, jakim jest aplikacja Rabaty SMS, która umożliwia zbieranie kontaktów do ekskluzywnej bazy danych z segmentacją cech użytkowników. Można to sprawdzić na przykładzie miasta Katowice na Facebooku.
  (dowiedz się więcej)

 • Numery dedykowane

  Przy użyciu kilku niezależnych kanałów komunikacji mieszkańcy mogą być zainteresowani zapisaniem się na podstawie numeru dedykowanego do bazy danych właściwej instytucji. Oto przykładowa wiadomość: „Wyślij SMS na numer XXX, aby zapisać się do newslettera SMS w Twoim mieście”. Aby ułatwić zapamiętanie mieszkańcom numeru stosuje się tak zwany Short Code, czyli krótki numer bez podwyższonej opłaty. Podobne wiadomości tyle, że drukowane można spotkać w urzędach, gdzie zainteresowany przy okazji wypełniania formularza zgadza się na otrzymywanie wiadomości SMS.
  (dowiedz się więcej)

 • Własna strona WWW

  Każdy zainteresowany, który odwiedza stronę WWW danego urzędu, strony internetowe miasta bądź gminy może zostawić numer telefonu, gdy zechce zapisać się do newslettera. Podtrzymywanie kontaktu z petentami odbywa się przy użyciu udostępnionego formularza. Platforma SMSAPI oferuje narzędzie, które można zastosować na własnej stronie internetowej – aplikacja WWW po umieszczeniu kodu na stronie pozwala zbierać w łatwy sposób dane.
  (dowiedz się więcej)