Usprawnienie komunikacji z mieszkańcami Katowic przez SMS

Katowice to kolejne miasto w Polsce, które skorzystało z praktycznej formy powiadamiania mieszkańców. Urząd miasta informuje za pomocą wiadomości SMS o problemach w komunikacji miejskiej i drogowych utrudnieniach.

Katowicki Informacyjny System SMS, który do tej pory zawiadamiał mieszkańców o możliwości odbioru dokumentów w urzędzie czy kulturalnych i społecznych wydarzeniach rozszerzył działanie o kolejną kategorię. Subskrybenci, dzięki bezpłatnym komunikatom dowiedzą się o możliwych utrudnieniach w komunikacji: wypadkach drogowych, kolizjach, remontach dróg, korkach czy innych awariach. Wystarczy tylko, aby osoby zainteresowane usługą wypełniły formularz dostępny w formie tradycyjnej, internetowej bądź zrobiły to poprzez aplikację na Facebooku i zadeklarowały preferowaną tematykę powiadomień – w tym przypadku „Przemiany”.

Do sierpnia 2013 roku w KISS zarejestrowało się około 1800 osób, liczba nie szokuje, ale miast, które stosują podobne rozwiązania stale przybywa. Pionierem w wykorzystywaniu powiadomień SMS dla mieszkańców jest Rzeszów. Przykład Katowic pokazuje, że działania mające na celu lepszą relację z mieszkańcami to obecnie obowiązek miejskich serwisów informacyjnych. A dzięki wdrożeniu komunikatów SMS obsługa subskrybentów wydaje się o wiele prostsza.